Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η Γουέστ Χαμ στο μίνι-ντέρμπι του Λονδίνου με αντίπαλο τη Φούλαμ στο "Στ'αδιο του Λονδίνου".

Οι φιλοξενούμςενοι έχουν πάντως έντονα παράπονα από τον διαιτητή Κρις Κάβανα για το πέναλτι που έδωσε σε σπρώξιμο του Περέιρα στον Ντόσον και για το 2-1 που πέτυχε ο Σκαμάκα, θεωρώντας ότι ο Ιταλός κοντρόλαρε με το χέρι. Η Φούλαμ προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Περέιρα, ισοφάρισε ο Μπόουεν με πε΄ναλτι στο 28ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τον Σκαμάκα στο 62΄η Γουέστ Χαμ, μετά από την έξοχη ασίστ του Πακετά.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Στις καθυστερήσεις ο Αντόνιο που είχε περάσει ως αλλαγή έγραψε το τελικό 3-1. Αυτή ήταν η 22η ήττα στα τελευταία 28 Λονδρέζικα ντέρμπι για την ομάδα του Μάρκο Σίλβα (22 ήττες-5 ισοπαλίες-1 νίκη). Η Γουέστ Χαμ πέτυχε διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, για πρώτη φορά μετά από ένα σερί τριών νικών στο διάστημα τον Δεκεμβριου/Ιανουαρίου της περασμένης σεζόν.