Έβερτον – Φούλαμ 0-1: “Απόδραση” από το Λίβερπουλ (highlights)

Mε γκολ του Ντε Κορντόβα Ριντ, η Φούλαμ μπήκε με το… δεξί στη φετινή Premier League, καθώς επικράτησε 1-0 της Έβερτον στο "Γκούντισον Παρκ" στην πρεμιέρα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Mε γκολ του Ντε Κορντόβα Ριντ, η Φούλαμ μπήκε με το… δεξί στη φετινή Premier League, καθώς επικράτησε 1-0 της Έβερτον στο “Γκούντισον Παρκ” στην πρεμιέρα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ενεργοί στο παιχνίδι, είχαν περισσότερες τελικές και ευκαιρίες, ωστόσο ήταν αναποτελεσματικοί, ενώ βρήκαν απέναντι τους τον εξαιρετικό Λένο, ο οποίος με τις επεμβάσεις του κράτησε απαραβίαστη την εστία του. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο Μάρκο Σίλβα προχώρησε σε διορθωτικές κινήσεις και στο 73o λεπτό η Φούλαμ βρήκε το γκολ που ζητούσε μετά από γύρισμα του Περέιρα και πλασέ του Ντε Κορντόβα Ριντ.

Η Έβερτον είχε δοκάρι και μια τεράστια ευκαιρία με τον Ντουκουρέ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στο τέλος έφυγε ηττημένο από το γήπεδο της.