Γουέστ Χαμ – Νιουκάστλ 2-2: «Έκλεψε» τον βαθμό στο τέλος! (highlights)

«Χρυσή» αλλαγή ο Κούντους για τη Γουέστ Χαμ κόντρα στη Νιουκάστλ, ο οποίος στο 89ο λεπτό έκανε το 2-2 για την 8η «στροφή» της Premier League.

Δραστήρια η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, τα «σφυριά» στο 8′ o της αναμέτρησης με τη Νιουκάστλ άνοιξαν το σκορ με τον Σούτσεκ, ύστερα από ασίστ του Έμερσον για το 1-0. Στο δεύτερο μέρος ο Ίσακ σκόραρε δύο τέρματα μέσα πέντε λεπτά (57′, 62′), δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως ο Κούντους στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 για τους γηπεδούχους. Η Γουέστ Χαμ είναι στην 7η θέση με 14 βαθμούς, ενώ η Νιουκάστλ ακολουθεί με έναν λιγότερο.

Γουέστ Χαμ (Ντέιβιντ Μόγιες, 4-2-3-1): Αρεολά, Κουφάλ, Ζουμά, Αγκέρντ, Έμερσον, Σούτσεκ (76′ Κούντους), Άλβαρες, Μπόουεν, Γουόρντ – Πράους, Πακετά και Αντόνιο (75′ Μπενραχμά).

Νιουκάστλ (Έντι Χάουι,4-3-3): Πόουπ, Τρίπιερ, Λασκέλ, Σερ, Μπερν, Λόνγκσταφ, Γκιμαράες, Τονάλι, Αλμιρόν (82′ Μέρφι), Ίσακ (86′ Γουίλσον), Άντερσον (90+3′ Τάρκετ).