Ίπσουιτς – Φούλαμ 1-1: Πρώτος βαθμός στο Πόρτμαν Ρόουντ (highlights)

Η Ίπσουιτς πήρε τον πρώτο της βαθμό σε ματς που προηγήθηκε με τον Ντελάπ (15ο λεπτό 1-0) και ισοφαρίστηκε από τον Τραορέ (1-1, 32ο λεπτό).

Η Ίπσουιτς μετά από δύο συνεχόμενες ήττες από Λίβερπουλ (0-2) και Μάντσεστερ Σίτι (4-1), κατάφερε να κερδίσει τον πρώτο της βαθμό στο Πόρτμαν Ρόουντ. Ο Λίαμ Ντελάπ έβαλε το πρώτο γκολ με την φανέλα της Ίπσουιτς με πολύ ωραίο σουτ και ο Αντάμα Τραορέ διαμόρφωσε από το πρώτο ημίχρονο το αποτέλεσμα (1-1) μετά από ασίστ του Άντονι Ρόμπινσον.

Η Ίπσουιτς νίκησε την Φούλαμ μετά από 22 χρόνια, την είχε νικήσει τελευταία φορά το 2002, όταν συναντήθηκαν οι δύο ομάδες στην Πρέμιερ Λιγκ. Η Φούλαμ πήγε στους τέσσερις βαθμούς με νίκη (Λέστερ 2-1) και ισοπαλία, η Ίπσουιτς ξεκόλλησε από το βυθό και ανάσανε.