Μπόρνμουθ-Τσέλσι 0-1: Άλλος τα δοκάρια και τις ευκαιρίες, άλλος τη νίκη (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Η Μπόρνμουθ είχε 2 δοκάρια, χαμένο πέναλτι και ευκαιρίες, η Τσέλσι όμως με κυνισμό και γκολ του Ενκουνκού στο 86' πέρασε από το Βιτάλιτι με 0-1.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους με τον Τάβερνιερ να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι μόλις στο 4ο λεπτό. Εβανίλσον, Σεμένιο και Κλάιφερτ απέτυχαν να νικήσουν τον Σάντσες, ο οποίος στο 38′ ανέτρεψε τον Εβανίλσον, αλλά το πέναλτι του Βραζιλιάνου έβγαλε σε κόρνερ ο Ισπανός, που δε νικήθηκε ούτε από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι οι ευκαιρίες ήταν για την ομάδα του Ιραόλα, αλλά ούτε ο Κλάιφερτ στο 52′, ούτε ο Σεμένιο στο 58′ ευστόχησαν. Μάλιστα 1 λεπτό αργότερα ο Κρίστι είχε και δεύτερο δοκάρι για την Μπόρνμουθ.

Τις 2 ομάδες χώρισε ο Ενκουνκού που ήρθε από τον πάγκο στο 79′ για να σκοράρει 7 λεπτά αργότερα γράφοντας το τελικό 0-1.

Ο διεθνής Άγγλος διαιτητής Άντονι Τέιλορ έσπασε το ρεκόρ κίτρινων καρτών της Πρέμιερ Λιγκ, μοιράζοντας συνολικά 15.