Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 0-3: Παρέλαση με Τζάκσον και Πάλμερ (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Ουσιώδης και αποτελεσματική η Τσέλσι βρήκε και γρήγορα γκολ και εύκολη νίκη απέναντι στη Γουέστ Χαμ

Την τρίτη της νίκη στο Πρωτάθλημα βρήκε η Τσέλσι την 5η αγωνιστική καθώς επικράτησε εύκολα, εκτός έδρας, της Γουέστ Χαμ (βασικός ο Μαυροπάνος) με 3-0.

Για το συγκρότημα του Εντσο Μαρέσκα ήταν ένα παιχνίδι που έγινε εύκολο από τη στιγμή που ήρθαν και τα γρήγορα γκολ.

Στο 4’ ο Τζάκσον έκανε το 0-1. Ο σκόρερ πήρε την πάσα από τον Σάντσο και πλάσαρε τον Αρεολά. Στο 18’ πάλι ο Τζάκσον ήταν ο σκόρερ για το 0-2 που πήρε την ασίστ του Φερνάντεζ με εντυπωσιακό πλασέ σκόραρε.

Στο 37’ η Γουέστ Χαμ φώναξε για πέναλτι αλλά η διαιτητική ομάδα δεν είχε την ίδια άποψη και το 0–2 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Η Τσέλσι είχε γρήγορο γκολ και στο δεύτερο μέρος καθώς στο 47’ ο Πάλμερ έκανε το 0-3 και από εκεί και μετά αποδείχτηκε ότι οι γηπεδούχοι δεν είχαν πια τον τρόπο να μπούνε στο παιχνίδι. Η Τσέλσι είχε την άνεση και της διαχείρισης του σκορ και έφτασε στη νίκη.

-Φόρος τιμής από τους φιλάθλους στο 11ο λεπτό του αγώνα όταν όλοι οι θεατές στο στάδιο του Λονδίνου χειροκρότησαν για τον Έλιοτ Έλι, ο οποίος έφυγε από τη ζώη σε νεαρή ηλικία.