Λίβερπουλ – Μπόρνμουθ 3-0: Επιστροφή στις νίκες με σούπερ Ντίας (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Η Λίβερπουλ με πρωταγωνιστή τον Λουίς Ντίας (2 γκολ) επέστρεψε στις νίκες και έφτασε τις τέσσερις στο πρωτάθλημα. Βασικός ο Νούνιες με γκολ.

Η Μπόρνμουθ που δεν φοβάται κανέναν σκόραρε πρώτη αλλά το γκολ του Σεμένιο ακυρώθηκε, σωστά, για off side. Το μήνυμα εστάλη και η Λίβερπουλ ξύπνησε και εντυπωσίασε στο πρώτο μέρος με τρία γκολ σε 11 λεπτά.

Ο πρώτος σκόρερ της Λίβερπουλ, Λουίς Ντίας, πέτυχε δύο μαζεμένα και η Λίβερπουλ προηγήθηκε 2-0 στο 28ο λεπτό. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με πανέμορφο αριστερό σουτ ο Ντάργουιν Νούνιες που ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός. Ο Ζότα έμεινε στον πάγκο, όπως και ο Τσιμίκας που έπαιξε βασικός στο Σαν Σίρο με τη Μίλαν (1-3). Βασικός ο Κέλεχερ με καλή εμφάνιση, πήρε τη θέση του τραυματία Άλισον.

Η Λίβερπουλ είχε δοκάρι με τον Φεντερίκο Κιέζα, που έκανε ντεμπούτο στην Αγγλία, είχε παίξει αλλαγή στο Μιλάνο (2 λεπτά), δοκάρι είχε και η Μπόρνμουθ με τον Σινιστέρα. Δεύτερη σερί ήττα για την Μπόρνμουθ που μένει στους 5 βαθμούς.