Τότεναμ-Μπρέντφορντ 3-1: Ματσάρα με ανατροπή στο Λονδίνο (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Μπορεί ο Εμπουεμό να άνοιξε το σκορ στο 23ο δευτερόλεπτο, όμως η Τότεναμ είχε τις απαντήσεις για να φτάσει στην 2η νίκη της στο εφετινό πρωτάθλημα.

Η Μπρέντφορντ πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό σε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος. Είχε σκοράρει στο 22ο δευτερόλεπτο κόντρα στη Σίτι, το έκανε στο 23ο δευτερόλεπτο απέναντι στην Τότεναμ με τον Εμπουεμό να σκοράρει για 4η φορά στο εφετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν έπαιξαν εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο και ανέτρεψαν την κατάσταση. Ισοφάρισαν σε 1-1 με το πρώτο γκολ του Σολάνκι με τη φανέλα της Τότεναμ στο 8ο λεπτό, ενώ πήραν προβάδισμα με το πρώτο τέρμα του Τζόνσον στη διάρκεια της τρέχουσας σεζόν στο 28’.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάντισον στο 85’ μετά από ασίστ του Σον, ο οποίος έχει μοιράσει πλέον 64 τελικές πάσες στην καριέρα του στο Λονδίνο.

Αυτή ήταν η 2η νίκη της Τότεναμ στο πρωτάθλημα και τρίτη εκτός έδρας ήττα της Μπρέντφορντ που έχει αγωνιστεί απέναντι σε Λίβερπουλ και Σίτι επίσης μακριά από το σπίτι της.