Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τη Λίβερπουλ, 2-2 με τη Γουέστ Χαμ, με την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ να μένει 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο της Πρέμιερ Λιγκ, Τσέλσι.

Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τη Λίβερπουλ, 2-2 με τη Γουέστ Χαμ, με την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ να μένει 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο της Πρέμιερ Λιγκ, Τσέλσι. Αν και ο Λαλάνα μόλις στο 5′ έβαλε μπροστά στο σκορ τους «κόκκινους», αυτοί δεν μπόρεσαν να αποφύγουν τη δεύτερη «γκέλα» σε 7 ματς φέτος στο «Άνφιλντ».

Η Γουέστ Χαμ έβγαλε αντίδραση και πριν το ημίχρονο μάλιστα, πήρε το προβάδισμα. Ο Παγιέτ στο 27′ ισοφάρισε και ο Αντόνιο στο 39′ έφερε τα πάνω-κάτω για τα «σφυριά».

Ο Οριγκί έκανε το 2-2 νωρίς-νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (48′), αλλά αυτό έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα στο Μερσεϊσάιντ, το οποίο δεν ικανοποίησε ούτε τους γηπεδούχους, ούτε τους φιλοξενούμενους, που έμειναν οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζωνη.