Επιστροφή στις ήττες για την Γιουνάιτεντ (video)

Μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στις ήττες. Η Μπόρνμουθ νίκησε 1-0 και βύθισε ξανά σε προβληματισμό τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Αν μια ομάδα έπρεπε να είναι μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο στο ματς της Μπόρνμουθ με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αυτή ήταν η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Δεν έχασε απλά τις ευκαιρίες όμως έχασε και το μηδέν στην άμυνα για ενδέκατο σερί εκτός έδρας παιχνίδι που είναι και ισοφάριση του αρνητικού ρεκόρ της ιστορίας της από το 2003.

Σκόρερ για την Μπόρνμουθ ο Τζόσουα Κινγκ που έκανε ανενόχλητος μια βόλτα στην άμυνα της Γιουνάιτεντ πριν σκοράρει για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουνάιτεντ είχε ανούσια υπεροχή. Πρώτη έφτιαξε καλή φάση η Μπόρνμουθ αλλά ο Ντε Χέα σταμάτησε εντυπωσιακά τον Χάρι Γουίλσον.

Οι παίκτες του Σόλσκιερ απάντησαν με το δοκάρι του Γκρίνγουντ και το μακρινό σουτ του ΜακΤόμινεϊ ένα τέταρτο πριν το τέλος αλλά δεν έφτιαξαν άλλη μεγάλη ευκαιρία.

Η Μπόρνμουθ νίκησε μετά από 43 ημέρες και για μόλις δεύτερη φορά φέτος εντός έδρας.