Premier: Τα στιγμιότυπα των αγώνων (HL)

Με τη Λίβερπουλ να απέχει πλέον μόνο δύο βαθμούς από την επικύρωση του τίτλου συνεχίστηκε το αγγλικό Πρωτάθλημα-Γκολ και φάσεις από τα παιχνίδια

Μόλις δύο βαθμούς απέχει η Λίβερπουλ από την επικύρωση της κατάκτησης του τίτλου στην Αγγλία ύστερα από 30 χρόνια από το τελευταίο της Πρωτάθλημα.

Η Λίβερπουλ νίκησε (24/6) με 4-0 την Κρίσταλ Πάλας στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της Τετάρτης, 24/6.

Σαλάχ και Μανέ ήταν εξαιρετικοί.

Η Λίβερπουλ πέτυχε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Ο Αλεξάντερ-Αρνολντ στο 23’ το 1-0. Ο Σαλάχ στο 44’ έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο β’ μέρος, ο Φαμπίνιο έκανε το 3-0 στο 55’ και ο Μανέ στο 69’ έκανε το 4-0.

Στα άλλα παιχνίδια της Τετάρτης…

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-0

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε την πρώτη της νίκη μετά την επανέναρξη πλησιάζοντας Τσέλσι και τετράδα στους δύο βαθμούς με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Άντονι Μαρσιάλ που σημείωσε χατ τρικ.

Νιουκάστλ-Αστον Βίλα 1-1

Σημαντικός βαθμός εκτός έδρας για την Αστον Βίλα. Στο 68ο λεπτό, ο Γκέιλ έβαλε μπροστά στο σκορ τη Νιουκάστλ. Η Αστον Βίλα ισοφάρισε 15 λεπτά αργότερα με τον Ελ Μοχαμάντι.

Νόριτς-Εβερτον 0-1

Με γκολ του Μάικλ Κιν η Έβερτον επικράτησε με 1-0 στην έδρα της Νόριτς σε αγώνα για την 31η αγωνιστική της Premier League.

Γουλβς-Μπόρνμουθ 1-0

Νέα νίκη για τη Γουλβς με σκόρερ τον Χιμένεθ. Προχώρησε με τρίποντο η αντίπαλος του Ολυμπιακού