Η Μάντσεστερ Σίτι «καθάρισε» και τη Νιούκασλ με 3-1 και πλέον είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η Μάντσεστερ Σίτι «καθάρισε» και τη Νιούκασλ με 3-1 και πλέον είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ. Ο Μάριο Μπαλοτέλι στο 41ο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Ρίτσαρντς τρία λεπτά αργότερα, έκαναν ιδιαίτερα εύκολα τα πράγματα για τους «πολίτες».

Στη μάχη της ουράς ανάμεσα στη Γουίγκαν και την Μπλάκμπερν το παιχνίδι ήταν εντυπωσιακό με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 9ο λεπτό (!) των καθυστερήσεων. Νίκη. ανάσα πέτυχε και η Εβερτον στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Γουλβς, ενώ η ΚΠΡ πέτυχε την τρίτη φετινή εκτός έδρας νίκη της. Θύμα της αυτή τη φορά ήταν η Στόουκ Σίτι.