Μεγάλη νίκη για Φούλαμ

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνε να εξασφαλίσει την παραμονή της στην Premier League πέτυχε η Φούλαμ, που επιβλήθηκε 3-2 της ΚΠΡ στο «Κρέιβεν Κότατζ».

Το παιχνίδι ήταν επεισοδιακό με την ομάδα του Γιώργου Καραγκούνη (που ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο) να προηγείται με πέναλτι το Μπερμπάτοφ μόλις στο 8ο λεπτό.

Ο Βούλγαρος κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του λίγο μετά την ολοκλήρωση είκοσι λεπτών (22′) δίνοντας σοβαρό προβάδισμα στο σύλλογο του Λονδίνου για την υπόθεση νίκη.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για την ομάδα του Χάρι Ρέντναπ, αφού το αυτογκόλ του Χιλ στο 41′, μείωσε στο ελάχιστο τις ελπίδες των γηπεδούχων για κάτι καλό.

Παρόλα αυτά ένα λάθος γύρισμα του Γιώργου Καραγκούνη, έδωσε την ευκαιρία στον Τάαραμπτ να βάλει ξανά στο παιχνίδι την ΚΠΡ πριν βγει το ημίχρονο (45′).

Ο Ρεμί μάλιστα με γκολ στο 51′, μείωσε ακόμα περισσότερο και το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον.

Η αποβολή του Σίντγουελ στο 79′ έδωσε δραματικό τόνο στο φινάλε, με τη Φούλαμ όμως να κρατάει το πολύτιμο τρίποντο, που τη φέρνει στους 39 βαθμούς, +9 από την επικίνδυνη  ζώνη.

Σε πολύ δύσκολη θέση πλέον η ΚΠΡ, με 23 βαθμούς στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.