Το "ηλεκτροσόκ" έπιασε και η Μπριζ νίκησε με 2-0 την Σταντάρ με δύο στατικές φάσεις και ανάσανε βαθμολογικά μιας και η Σταντάρ την είχε φτάσει στον έναν βαθμό.

Η Μπριν στο πρώτο της ματς χωρίς τον Σκοτ Πάρκερ ήταν πιο συγκεντρωμένη και κατάφερε να πετύχει σημαντική νίκη απέναντη στην Σταντάρ Λιέγης που την είχε πλησιάσει στον έναν βαθμό και την απειλούσε με προσπέρασμα στην τέταρτη θέση.

Το ματς είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι με τις δύο ομάδες να έχουν τα καλά διαστήματά τους στο παιχνίδι αλλά να μη μπορούν να σκοράρουν καθώς η τελική πάσα ή η τελική προσπάθεια δεν ήταν οι ενδεδειγμένες.

Ώσπου στο 61ο λεπτό από ένα φάουλ του Λανγκ στην καρδιά της άμυνας της Σταντάρ ήρθε το γκολ. Ο Γιούτγλα ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα και με κεφαλιά έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε με υπέροχη εκτέλεση φάουλ ο Μέγερ στο 87ο λεπτό.