Ο τεχνικός της Κλαμπ Μπριζ, Ιβάν Λέκο, υποδέχθηκε την περσινή του ομάδα, Σιντ Τρούιντεν, και τη φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα (4-1). Πλέον οι Φλαμανδοί είναι στο +8 από τη δεύτερη Σαρλερουά! Τραυματίστηκε ο Χαρίσης.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το ματς με τρεις γνωστούς μας στην 11άδα… Τον Στέλιο Κίτσιου, τον Δημήτρη Γούτα και τονν Χάρη Χαρίση. Ο τελευταίος, όμως, τραυματίστηκε στο 11′ και αντικαταστάθηκε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18′ με τον Φόρμερ, η Σιντ Τρούιντεν ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με την Μπριζ να είναι μπροστά στο σκορ με 2-1. Ενα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βόσεν στο 65′ και ένα γκολ του Ντιαμπί στο 71′ διαμόρφωσαν το τελικό 4-1, αφήνοντας την ηττημένη στην τέταρτη θέση του πίνακα.