Σαρλερουά – Γάνδη 1-0: Νίκη στο 90′ για τις “Ζέβρες” (highlights)

Με γκολ του Νταν Χέιμανς στο 90ο λεπτό του αγώνα, η Σαρλερουά κέρδισε εντός έδρας με 1-0 την Γάνδη σε παιχνίδι για την τρίτη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι “Ζέβρες” έχασαν σωρεία ευκαιριών στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσαν τη Γάνδη και κατάφεραν στο φινάλε του αγώνα με δυνατό σουτ του Χέιμαν μέσα από την περιοχή και σκοράρουν και να πάρουν τη δεύτερη νίκη τους στο εφετινό πρωτάθλημα, ενώ υποχρέωσαν την αντίπαλο τους στη δεύτερη ήττα σε τρία παιχνίδια!

Την επόμενη αγωνιστική η Σαρλερουά αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, ενώ η Γάνδη παίζει μεσοβδόμαδα με την Σίλκεμποργκ για το Conference League και στη συνέχεια θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την πρωτοπόρο Βέστερλο.