Η πρωταθλήτρια Γάνδη τα χρειάστηκε στο πρώτο μέρος, αλλά τελικά βρήκε τον τρόπο να φθάσει στο επιβλητικό 4-1 επί της Σταντάρ Λιέγης των Ντοσεβί, Γιαταμπαρέ, με την τελευταία να τελειώνει το ματς με εννέα παίκτες!

Οι φιλοξενούμενοι που μετρούν δυο σερί ήττες με το νέο τους προπονητή, προηγήθηκαν μόλις στο 2′ με τον Νοκάρ, ο οποίος διέσχισε 53 μέτρα με την μπάλα στα πόδια πριν τη στείλει στα δίχτυα. Ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά με το χέρι, ο διαιτητής έδειξε σέντρα, αλλά μετά την παρέμβαση του βοηθού ακύρωσε το γκολ.

Στο 42′ οι γηπεδούχοι κόντρα στη ροή του αγώνα βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους είδαν τους αντιπάλους τους να μένουν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Αρσλάνατζιτς. Ο Μιλίτσεβιτς που ανέλαβε να εκτελέσει το φάουλ από το οποίο προήλθε η κόκκινη κάρτα, βρήκε το στόχο και έδωσε το προβάδισμα στη Γάνδη με 2-1.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Φλάνδρας πέτυχε το 3-1 με τον Ματόν στο 62′ και τρία λεπτά αργότερα ο Ντουσό αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας τη Σταντάρ με εννέα παίκτες. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Ματόν στο 90′. Οι Ντοσεβί και Γιαταμπαρέ ξεκίνησαν στο βασικό σχήμα, με τον πρώτο να δίνει τη θέση του στον Μπενί Μπαντιμπαγκά στο 70′.