Με το ευρύ 4-1, η Ίντερ πήρε τη νίκη κόντρα στη Λάτσιο στο παιχνίδι της 37ης αγωνιστική του Καμπιονάτο και ελπίζει για είσοδο στην τετράδα.

Το… λάθος του Μπιάβα να βάλει μπροστά στο σκορ τα Λάτσιο στο δεύτερο μόλις λεπτό, «τιμωρήθηκε» από τους γηπεδούχους, με τον Παλάσιο να «χτυπάει» δις (7′, 37′) και τον Ικάρντι να προσθέτει ενδιάμεσα (34′) άλλο ένα τέρμα για το 3-1 του ημιχρόνου. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ερνάνες στο 79′

Οι «νερατζούρι» ανέβηκαν έτσι στους 60 βαθμούς και απέχουν έναν από τη Φιορεντίνα που βρίσκεται στην 4η θέση, έχοντας όμως ματς λιγότερο. Δέκατη με 53 βαθμούς έμεινε η Λάτσιο.