Ποινή αποκλεισμού μίας αγωνιστικής επιβλήθηκε στον νέο προπονητή της Ιντερ Κλάουντιο Ρανιέρι, λόγω των προσβλητικών σχολίων του για τον διαιτητή στο ημίχρονο του αγώνα της ομάδας του με τη Νάπολι (0-3).

Ο Ιταλός τεχνικός τα έβαλε με τον ρέφεριΤζανλούκα Ρόκι, λίγα λεπτά αφότου ο τελευταίος έδωσε στους φιλοξενούμενους ένα αμφιλεγόμενο πέναλτι δίνοντας και δεύτερη κίτρινη στον Τζόελ Ομπι της Ιντερ. Τα τηλεοπτικά στιγμιότυπα έδειξαν ότι το φάουλ του Ομπι στον Κρίστιαν Μάτζιο έγινε εκτός περιοχής.

Ο Μάρεκ Χάμσικ έχασε αρχικά την ευκαιρία να σκοράρει αλλά ο Ούγκο Καμπανιάρο πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τη Νάπολι. Ο Ρανιέρι εκδήλωσε την οργή του στο ημίχρονο και τώρα θα χάσει τον αγώνα της Ιντερ με την Κατάνια στις 15 Οκτωβρίου.