Μόντσα-Γιουβέντους 1-2: Συγκλονιστικό φινάλε και κορυφή με Γκάτι (videos)

Η Γιουβέντους δέχτηκε την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, βρήκε όμως τρόπο να πάρει τη νίκη με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων

Το φινάλε στο παιχνίδι της Μόντσα με τη Γιουβέντους ήταν εκπληκτικό. Όταν το παιχνίδι μπήκε στις καθυστερήσεις, η Γιουβέντους είχε προβάδισμα με 1-0 χάρη στο γκολ του Ραμπιό από το 12’.

Με το γκολ αυτό διαχειριζόταν το προβάδισμα στο παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις.

Στις καθυστερήσεις όμως έγιναν αρκετά πράγματα.

Αρχικά, η Μόντσα έκανε το 1-1 με τον Καρμπόνι, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Γιουβέντους αντέδρασε και με τον Γκάτι έκανε το 1-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και πήρε τη νίκη.

Γενικώς, το παιχνίδι είχε τις συγκινήσεις στην αρχή και στο τέλος καθώς πριν από το 0-1, η Γιουβέντους έχασε πέναλτι.

Ο διαιτητής καταλόγισε παράβαση στον Κυριακόπουλο πάνω στον Καμπιάζο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Βλάχοβιτς και ο Ντι Γκριγκόριο, ο τερματοφύλακας της Μόντσα απέκρουσε.

Με τη νίκη αυτή, η Γιουβέντους βρίσκεται με 33 βαθμούς στην κορυφή της βαθμολογίας με την Ιντερ που έχει 32 βαθμούς να παίζει (Κυριακή, 3/12) στη Νάπολι.