Μεσημεριανός «περίπατος - παραμονής» της Λέτσε με «τριάρα», κόντρα στη Σασουόλο για τη 33η αγωνιστική της Serie A.

«Διπλό» με τριάρα για τη Λέτσε επί της Σασουόλο, στο πλαίσιο της 33ης «στροφής» του ιταλικού πρωταθλήματος. Η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Το προβάδισμα στη Λέτσε έδωσε στο 11′ ο Γκέντρι, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντοργκού έστειλε στα αποδυτήρια τις δύο ομάδες με τη διαφορά δύο τερμάτων. Μετά την επιστροφή από την ανάπαυλα ο Πίκολι στο 62ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για τους φιλοξενούμενους. Η Λέτσε βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 35 βαθμούς και δεν κινδυνεύει με την πιθανότατα του υποβιβασμού στη δεύτερη κατηγορία του ιταλικού πρωταθλήματος. Αντίθετα η Σασουόλο είναι στη 19η θέση με μόλις 26 βαθμούς και η Λέτσε την έσπρωξε στον… γκρεμό.