Ίντερ – Αταλάντα 4-0: Ήταν εύκολο απόγευμα (highlights)

Ένα θεωρητικά ισορροπημένο παιχνίδι μεταξύ Ίντερ και Αταλάντα κατέληξε σε ένα...ευχάριστο φθινοπρωρινό απόγευμα για τους γηπεδούχους

Η Ίντερ επικράτησε 4-0 της Αταλάντα κυριαρχώντας σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου από το πρώτο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν σε περίπατο ένα θεωρητικά δύσκολο παιχνίδι επικρατώντας 4-0 της Αταλάντα.

Το γρήγορο αυτογκόλ του Τζιμσίτι (όταν έβαλε προβολή σε γύρισμα του Τουράμ και άλλαξε πορεία στην μπάλα) στο 3ο λεπτό του αγώνα, έδωσε… φτερά στους Μιλανέζους.
Πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο είχαν ουσιαστικά καθαρίσει το ματς με φοβερό βολέ του Μπαρέλα.

Στη συνέχεια όλα έγιναν απλά για τους «νερατζούρι»: Και τα δυο γκολ του Τουράμ μέσα σε ένα δεκάλεπτο μετά το ξεκίνημα του β’ μέρους (47’-56’) απλά έδωσαν διαστάσεις και στιλ στην επικράτησή τους.
Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για την Ίντερ ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι προβληματίζουν καθώς δείχνουν να είναι απόλυτα ασύνδετοι και χωρίς συνοχή.