Serie A: Πρώτοι βαθμοί για τη Λέτσε, ακόμα να πάρει νίκη η Μπολόνια

Η Λέτσια ξεκόλλησε από το μηδέν με το 1-0 επί της Κάλιαρι, την ώρα που η Μπολόνια κόλλησε στο 1-1 κόντρα στην Έμπολι.

Περίεργο ματς στο “Ρενάτο Νταλ΄ Άρα”, με τη Μπολόνια να προηγείται μόλις στο 2ο λεπτό με τον Φαμπιάν, αλλά την Έμπολι να ισοφαρίζει στο 3ο (!!) με τον Γκιάσι! Τα υπόλοιπα 87 λεπτά μαζί με τις καθυστερήσεις κύλησαν χωρίς άλλο γκολ, πράγμα που άφησε τη Μπολόνια στους βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές. Η Έμπολι παρέμεινε αήττητη και ανέβηκε στους 5 βαθμούς.

Μετά από δύο ήττες από τις Αταλάντα (0-4) και Ίντερ (0-2), η Λέτσε πέτυχε το πρώτο της γκολ στο πρωτάθλημα, γκολ το οποίο αποδείχτηκε αρκετό για να έρθει και η παρθενική της νίκη. Το χρυσό τέρμα πέτυχε ο Κρστόβιτς στο 26΄, η ομάδα του έμεινε με 10 παίκτες με την αποβολή του Ντόργκου, αλλά κατάφερε να κρατήσει το τρίποντο. Η Κάλιαρι υπέστη την πρώτη της ήττα και έμεινε στους 2 βαθμούς.