Κόμο – Μπολόνια 2-2: Παιχνίδι για γερά νεύρα (videos)

Πολύ κοντά στην πρώτη της νίκη βρέθηκε η Κόμο που προηγήθηκε 2-0 αλλά με αντεπίθεση διαρκείας η Μπολόνια ισοφάρισε (2-2) με γκολ στις καθυστερήσεις

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και στο 5ο μόλις λεπτό με την βοήθεια της τύχης άνοιξαν το σκορ, όταν μετά την σέντρα του Κουτρόνε, η μπάλα χτύπησε στα πόδια του Κασάλε, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0.

Στο 53΄ μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Κουτρόνε και εκπληκτικό σουτ του τελευταίου, η Κόμο διπλασίασε τα τέρματα της και διαμορφώθηκε το 2-0.

Από την προσπάθεια του Κάστρο στο 56΄ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1

Η Μπολόνια πίστεψε στην ισοπαλία και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 από το εκπληκτικό σουτ του Σάμουελ Λίγκ – Τζούνιορ

Οι δύο ομάδες παραμένουν καθηλωμένες στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, καθώς μετά την ολοκλήρωση των πρώτων τεσσάρων αγώνων, εξακολουθούν να αγνοούν τη νίκη