Με τρία γκολ του Μαρκους Τουράμ η Ίντερ νίκησε 3-2 την απρόσεκτη αλλα και πεισματάρα Τορίνο στο Μιλάνο. Τα γκολ των φιλοξενούμενων που έπαιζαν από το 20' με δέκα παίκτες, σημείωσαν οι Ζαπάτα και Βλάσιτς

Δύο πράγματα θα μείνουν στις μνήμες όλων όσοι είδαν ή και έζησαν από κοντά το αποψινό ματς στο Μιλάνο. Το πρωτο έχει να κάνει με τον σούπερ σταρ της βραδιάς, τον Μάρκους Τουράμ! Ο 27χρονος φορ ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης σημειώνοντας τα τρία γκολ των “νερατζούρι” (25′, 35′, 60′) πριν αντακατασταθεί οκτώ λεπτά μετά τη διαμόρφωση του χατ-τρικ από τον Ταρεμί. Το 20 αξιοπρόσεκτο στοιχείο είναι η συμπεριφορά – ανταγωνιστικότητα της Τορίνο η οποία αναγκάστηκε να παίξει από το 20ο λεπτό με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Χιλιανολυ αμυντικού Μαριπάν! Οι “Γκρανάτα” προσπάθησαν να μείνουν στη θεωρία της όποια διεκδίκησης και τα κατάφεραν ως ένα βαθμό, παρά τις αντικειμενικές δυσκολίες, ως το φινάλε μειώνοντας το σκορ, αρχικά με τον Ζαπάτα (36′) και κατόπιν με εκτέλεση πέναλτι του Βλάσιτς (85′)