Η Λάτσιο ήθελε τη νίκη και την πήρε κόντρα στην ΤΖένοα (3-0), αντίθετα στο καταδικαστικό "Χ" έμειναν Μόντσα και Βενέτσια 3-3

Λάτσιο – Τζένοα 3-0

Περσσότερο δύσκολα απ΄ ότι δείχνει το τελικό σκορ, η Λάτσιο έκαμψε την αντίσταση της Τζένοα και εξακολουθεί να παραμένει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Ο Νοσλίν στο 21΄ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά τη νλίκη των γηπεδούχων “σφράγισε” ο Πέδρο με την εύστοχη προσπάθεια του στο 84΄. Ο Βεκίνο στο 4ο λπετό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Μόντσα – Βενέτσια 1-1

Σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη προκειμένου να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, δεν τα κατάφεραν.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τους Βένετους να προηγούνται στο 15΄ με τον Έλεστρον και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν οκτώ λεπτά αργότερα με τον Κυριακόπουλο.
Στο 39΄ η Βενέτσια παίρνει εκ΄ νέου το προβάδισμα με τον Σβόμποντα και ο Ντζούριτς στο 44΄ ισοφαρίζει σε 2-1.
Η Μόντσα αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο τα τελευταία δέκα λεπτά λόγω της αποβολής του Μπόντο αλλά κατάφερε μέχρι το τέλος να διατηρήσει τον βαθμό της ισοπαλίας