Φανταστικό ματς στο Σαν Σίρο στο «Derby d'Italia» με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 4-4.

Ισόπαλες 4-4 αναδείχτηκαν στο «Derby d’Italia» Ίντερ και Γιουβέντους στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζιελίνσκι στο 15 και πέντε λεπτά αργότερα ο Βλάχοβιτς ισοφάρισε σε 1-1. Η «μεγάλη κυρία» ανέτρεψε την κατάσταση με τον Γουεά στο 27 1-2, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απ’οδοσή τους και μέσα σε δύο λεπτά έκαναν την ανατροπή για να βρεθούν ξανά μπροστά στο σκορ.

Στο 35 ο Μικιταριάν ισοφα΄ρισε σε 2-2 και στο 37 ο Ζιελίνσκι με δεύυερη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 53 ο Ντάμφρις έκανε το 4-2 όμως η Γιουβέντους δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα. Ο Γιλντίζ στο 71 μείωσε σε 4-3 και ο ίδιος παίκτης στο 82 διαμόρφωσε το τελικό 4-4.