Ο Καπούτο έσωσε την Έμπολι (video)

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο 'Κάρλο Καστελάνι" στον αγώνα που άνοιξε την αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο ‘Κάρλο Καστελάνι” στον αγώνα που άνοιξε την αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής. Παιχνίδι με “φόντο” τη σωτηρία στην Τοσκάνη, με Έμπολι και Κιέβο να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις. 2-2 το τελικό αποτέλεσμα, σκορ που δεν αφήνει ιδιαίτερα ικανοιποιμένες της δύο ομάδες.

Η Κιέβο προηγήθηκε με 2-0 με τα γκολ του Τζακερίνι στο 31΄και του Στεπίνσκι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Και ενώ η ομάδα του Ντι Κάρλο πίστεψε ότι θα πάει με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια, δευτερόλεπτα αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Καπούτο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Καπούτο με 2 γκολ για την Έμπολι

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Έμπολι. Ο πρώτος σκόρερ της περυσινής Serie B, ο Φραντσέσκο Καπούτο στο 52ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 για την ομάδα του, φτάνοντας τα 11 γκολ στο πρωτάθλημα. Τίποτα δεν άλλαξε στα εναπομείναντα λεπτά, 9η ισοπαλία στο πρωτάθλημα για την Κιέβο, 7η σερί αγωνιστική που δεν καταφέρνει να νικήσει η Έμπολι.