«Λύτρωσε» στο τέλος την Μπολόνια ο Ορσολίνι (video)

Με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ορσολίνι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπολόνια απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την Φιορεντίνα, με το τελικό 1-1, να αφήνει απογοητευμένους τους «βιόλα»

Με τον Μπέπε Ιακίνι για πρώτη φορά στον πάγκο της, η ομάδα της Φλωρεντίας παρουσιάστηκε αισθητά βελτιωμένη, ειδικά στην ανασταλτική της λειτουργία, αλλά τελικά δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο μετά τα τέλη Οκτωβρίου, παραμένοντας κοντά στην διακεκαυμένη ζώνη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μέσα στο «Ρενάτο Νταλάρα» μόλις στο 17ο λεπτό, με το υπέροχο σουτ του Μπενάσι από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Η «λύτρωση» για τους γηπεδούχους που συνεχίζουν να ελπίζουν για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο, ήρθε στις καθυστερήσεις, χάρη στην οξυδέρκεια του Ρικάρντο Ορσολίνι που από πλάγια θέση εκτέλεσε απευθείας το φάουλ και νίκησε τον Ντραγκόφσκι.