Η Ίντερ πέρασε και από το «Ολίμπικο Γκράντε» νικώντας την Τορίνο με 2-1 για την 27η αγωνιστική της Serie A.

Ήταν η όγδοη συνεχόμενη νίκη για τους «νερατζούρι» που αύ6ξησαν τη διαφορά από Μίλαν και Ίντερ έχοντας φυσικά ένα ματς περισσότερο.
Η Τορίνο έμεινε κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού και κάθε αγώνας από εδώ και μπρος μοιάζει τελικός για την «Γκρανάτα».

Το πρώτο ημίχρονο ήταν φτωχό από φάσεις με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν δοκάρι στο 29’, όταν μετά από σέντρα του Βέρντι ο Λυάνκο από τα τρία μέτρα δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η ίντερ κέρδισε πέναλτι στο 61’ όταν ο Ίτζο ανέτρεψε τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λουκάκου που νίκησε τον Σίριγκου για το 0-1, σημειώνοντας το 19ο φετινό του γκολ.

Η Τορίνο κατάφερε να ισοφαρίσει οκτώ λεπτά μετά, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαντραγκόρα, ο Σανάμπρια με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.

Τη νίκη στην Ίντερ χάρισε ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ στο 85’, όταν μετά από σέντρα του Αλέξις Σάντσεζ, με ωραία κεφαλιά στην γωνία, νίκησε τον Σαλβατόρε Σύριγκου σημειώνοντας το 14ο φετινό του γκολ.