Η Mπολόνια “πλήγωσε” την …κοιμισμένη Τορίνο! (video)

Σούπερ παιχνίδι έγινε στο "Ρενάτο Νταλ' Άρα" με τη γηπεδούχο Μπολόνια να κάνει ...μισή ανατροπή και να αναδεικνύεται ισόπαλη 2-2 με την Τορίνο.

Σούπερ παιχνίδι έγινε στο “Ρενάτο Νταλ’ Άρα” με τη γηπεδούχο Μπολόνια να κάνει …μισή ανατροπή και να αναδεικνύεται ισόπαλη 2-2 με την Τορίνο σε παιχνίδι για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Η “Γκρανάτα” προηγήθηκε 2-0 με ένα απίθανο πλασέ του Ιάγκο Φάλκε στο 14ο λεπτό και ένα σουτ του Μπασέλι στο 54΄και όλα έδειχναν πως η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι θα έφευγε νικήτρια από την Μπολόνια.

Όμως οι παίκτες της Τορίνο “χαλάρωσαν” μετά το δεύτερο γκολ, οι “Ροσομπλού” έβγαλαν αντίδραση στο γήπεδο, μείωσαν αρχικά σε 2-1 με τον Φεντερίκο Σανταντέρ στο 59ο λεπτό και έφτασαν στην ισοφάριση στο 77′ με τον Αρτούρο Καλαμπρέσι.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ – ΤΟΡΙΝΟ 2-2
Σκόρερ: 59′ Σανταντέρ, 77′ Καλαμπρέσι – 14′ Φάλκε, 54′ Μπασέλι

Κίτρινες κάρτες: 39′ Καλαμπρέσι, 64′ Εμπαγιέ – 27′ Μπελότι, 61′ Μπασέλι,

Μπολόνια (Πίπο Ιντζάγκι): Σκορούπσκι, Καλαμπρέσι, Ντανίλο (46′ Σβάνμπεργκ), Χελάντερ, Εμπαγέ, Νάγκι, Πόλι, Ντάικς (63′ Γκονζάλες), Ορσολίνι, Σανταντέρ, Παλάσιο (79′ Φαλτσινέλι)

Τορίνο (Βάλτερ Ματσάρι): Σίριγκου, Ίτσο, Ενκουλού, Τζίτζι, Ντε Σιλβέστρι (81′ Παριτζίνι) , Μπασέλι (73′ Λούκιτς), Ρινκόν, Μεϊτέ, Μπερένχερ, Φάλκε, Μπελότι (68′ Τζάτζα)