Την τρίτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ίντερ, που επικράτησε με 2-1 της Κάλιαρι στο «Τζουζέπε Μεάτσα».

Την τρίτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ίντερ, που επικράτησε με 2-1 της Κάλιαρι στο «Τζουζέπε Μεάτσα». Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Σέριε Α, οι «νερατζούρι» σπατάλησαν ένα ημίχρονο, αλλά βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τους τρεις βαθμούς στην επανάληψη.

Ο Τιάγκο Μότα άνοιξε το σκορ στο 54′, ενώ στο 60′ ο Κουτίνιο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας και της έδωσε σαφέστατο προβάδισμα. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 με τον Λαριβέι στο 89′.

ΙΝΤΕΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Ζανέτι, Σάμουελ, Ζόναθαν (87′ Φαραόνι), Ρανόκια, Καμπιάσο, Στάνκοβιτς, Τιάγκο Μότα, Κουτίνιο (68′ Όμπι), Πατσίνι, Σάρατε (46′ Άλβαρες)