Δεν άλλαξε τίποτα στα 24 λεπτά και τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης της Κατάνια με τη Ρόμα. Το σκορ έμεινε στο 1-1, όπως είχε δηλαδή διαμορφωθεί στις 14 Ιανουαρίου, όταν ο αγώνας διακόπηκε στο 65'.

Δεν άλλαξε τίποτα στα 24 λεπτά και τις καθυστερήσεις της αναμέτρησης της Κατάνια με τη Ρόμα. Το σκορ έμεινε στο 1-1, όπως είχε δηλαδή διαμορφωθεί στις 14 Ιανουαρίου, όταν ο αγώνας διακόπηκε στο 65′.

Ο Λεγκροτάλιε είχε ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 24′, ενώ ο Ντε Ρόσι είχε ισοφαρίσει στο 29′ για τους «τζιαλορόσι». Η Ρόμα δεν κατάφερε να βρει το γκολ και τη νίκη που θα την έφερνε στην πέμπτη θέση, με τους Σικελούς να κρατούν το «Χ» και να απομακρύνονται κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη.

Κατάνια: Κοσίτσκι, Σπόλι, Λεγκροτάλιε, Μπελούσι, Αλμιρόν, Ίσκο, Μπαριέντος, Γκόμες, Γιάμα, Λόντι, Μπεργκέσιο

Ρόμα: Στεκέλενμπουργκ, Χάιντσε, Ζουάν, Ρόζι, Ταντέι, Γκάγο, Πιάνιτς, Γκρέκο, Λαμέλα, Μπορίνι, Πιστσιτέλα