Η Λάτσιο προηγήθηκε στο «Ρένσο Μπαρμπέρα» στο 10΄, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι περισσότερο από το βαθμό της ισοπαλίας με την Παλέρμο (2-2) για την 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Στο παιχνίδι που άρχισε την 21η αγωνιστική οι «λατσιάλι» προηγήθηκαν με τον Φλοκάρι στο 10΄, μετά από ασίστ του Λεντέσμα, σκορ που κράτησαν για εβδομήντα λεπτά. Στο 70΄ ο Αρεβάλο ισοφάρισε τους Ρωμαίους (ασίστ Ντοσένα), ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ντιμπαλά, μετά από τελική πάσα του Μίκολι, έφερε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Η Λάτσιο αρκέστηκε στο τελικό 2-2 με το πέναλτι του Χερνάνες στο 85΄.

Η Λάτσιο βρίσκεται στη 2η θέση με 43 βαθμούς, ενώ η Παλέρμο έμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού (19η) με 16.