Η ΑΕΚ σκόραρε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο με τον Παναθηναϊκό στην «OPAP Arena».

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό στην «OPAP Arena», για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Η «Ένωση» είναι αήττητη στα τελευταία 41 παιχνίδια πρωταθλήματος που έχει προηγηθεί στο ημίχρονο (38 Νίκες – 3 Ισοπαλίες). Τελευταία φορά που συνέβη το αντίθετο, ήταν στις 16 Ιανουαρίου του 2022 και την εντός έδρας ήττα (1-2) από τον Παναιτωλικό.

Η ΑΕΚ έχει σκοράρει 40 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, σε συνολικά 33 παιχνίδια τη φετινή σεζόν. Πρώτος της σκόρερ ο Έκι Πόνσε, έχοντας βρει δίχτυα 15 φορές, πετυχαίνοντας μάλιστα το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στο εντός έδρας ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για τα playoffs της Stoiximan Super League.