Ελλάς Βερόνα – Asteras AKTOR 1-0: Έχασε αλλά ικανοποίησε ξανά (video)

Ο ASTERAS AKTOR ηττήθηκε στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Ιταλία από την Ελλάς Βερόνα,

Δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Ιταλία για την ελληνική ομάδα μετά την ισοπαλία με τη Μπολόνια (3-3). Στο Ροβερέτο η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς αντιμετώπισε ξανά ομάδα της Serie A, την Ελλάς Βερόνα. Οι Ιταλοί μπήκαν καλύτερα και είχε τις δύο πρώτες τελικές με τον Τσιντώτα να μαζεύει εύκολα την μπάλα. Η μεγαλύτερη φάση για τον ASTERAS AKTOR χάθηκε στο 30 με τον Ζουγλή που σούταρε από δεξιά και πήρε κόρνερ.

Η Βερόνα κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα στο σκορ μετά από την κεφαλιά του Σουάτ Σερντάρ μετά την ασίστ του Λάζοβιτς και την λάθος εκτίμηση του Τσιντώτα (1-0, 37ο λεπτό).

Στην επανάληψη οι κορυφαίες φάσεις ήταν για την ελληνική ομάδα με τον Ζουγλή να χάνει ξανά μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει και να ισοφαρίσει. Ο Ράσταβατς άλλαξε όλη την ομάδα και ήραν χρόνο συμμετοχής όλα τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του συλλόγου.