Γρηγορίου: “Δεν σκοράραμε όταν ήμασταν καλοί”

Ο πρόπονητής του Πανσερραϊκού Μίχαλης Γρηγορίου αναφέρθηκε, μετά την ήττα από τον Άρη, για το ότι η ομάδα δεν σκόραρε όταν ήταν καλή στον αγωνιστικό χώρο:

«Στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού ήμασταν καλοί. Δημιουργήσαμε δύο-τρεις ευκαιρίες κι εκεί ίσως να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο. Στη συνέχεια ο Άρης πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Είναι κάτι το οποίο γνωρίζαμε γιατί έχει ποιοτικούς παίκτες στον χώρο του κέντρου που μπορούν να κρατήσουν τον ρυθμό. Χωρίς να δεχθούμε ιδιαίτερη πίεση, δεχθήκαμε το γκολ και μετά ο Άρης διαχειρίστηκε την κατάσταση. Στο δεύτερο ημίχρονο ήθελα να φρεσκάρω τον άξονα βάζοντας παίκτες με περισσότερα τρεξίματα. Δεν δημιουργήσαμε κάτι ιδιαίτερο. Μετά το 80ο λεπτό αφήσαμε πολλούς χώρους κι εκεί ο Άρης θα μπορούσε να κάνει το 0-2. Συνολικά δεν είμαι ευχαριστημένος απ’ αυτό που θέλουμε και από το αποτέλεσμα”.