Λουτσέσκου: «Ο διαιτητής και το VAR έκαναν τα πάντα για να χάσουμε αλλά είμαστε μαχητές!» (video)

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μπορεί να είδε την ομάδα του να κερδίζει τον Ατρόμητο με 2-1 αλλά είχε πολλά παράπονα από την διαιτησία αλλά και το επιτελείο του VAR απόψε και «ξεσπαθωσε» στις δηλώσεις του στη κάμερα της Nova.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ραζβάν Λουτσέσκου στη κάμερα της Nova μετά την επικράτηση στην έδρα του Ατρομήτου:

«Μία απίστευτη νίκη απέναντι σε έναν διαιτητή και ένα επιτελείο VAR που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε το παιχνίδι. Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας! Είναι απίστευτο.

Ήταν μια απίστευτη νίκη κόντρα στον διαιτητή και το VAR που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε! Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας! Πώς γίνεται να μας ακύρωσε το γκολ που κάναμε το 1-2 με τον Ζίβκοβιτς και έδωσε φάουλ σε βάρος του Μπάμπα. Είδα πριν λίγο τι έγινε στον Λεβαδειακό που δεν έδωσαν πέναλτι στο χέρι της ΑΕΚ και καταλογίζουν πέναλτι για την ίδια φάση σε βάρος μας. Τρεις φορές κλέψαμε τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ. Δεν μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε αυτο.

Δεν ήταν οκ το παιχνίδι για εμάς, δεν παίξαμε όπως θέλαμε, υπήρχε υγρασία, το χορτάρι δεν ήταν καλό, αλλά εμείς δείξαμε ότι είμαστε μαχητές!»