Το Μαρόκο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα με την Κεντροαφρικανική Δημοκρατία (5-0), έχοντας σε τρελά κέφια τον Αζεντίν Ουναχί με δύο γκολ και μία ασίστ.

Ουναχί και Ελ Κααμπί των «αιώνιων» ξεκίνησαν βασικοί για το Μαρόκο στο παιχνίδι για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, με τον άσο του Παναθηναϊκού να συμβάλλει τα μέγιστα στην άνετη επικράτηση με δύο γκολ και μία ασίστ. Όλα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, μετατρέποντας το εύθραστο 1-0 του 18ου λεπτού με προσωπικό show σε 4-0! Γκολ στο 38′, ασίστ στον Χακίμι στο 45′ και δεύτερο τέρμα στο 45+2′ έπειτα από ασίστ του σκόρερ του πρώτου γκολ, Εζαλζουλί.

Ο Ουναχί έβγαλε όλο το 90λέπτο, ενώ ο Ελ Κααμπί αντικαταστάθηκε από τον Εν Νεσίρι στο 65ο λεπτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ραχίμι με πέναλτι στο 70ο λεπτό (5-0).

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Μαρόκο έχει προκριθεί στη διοργάνωση γιατί την διοργανώνει, οπότε είναι ουσιαστικά πρόβες εν όψει τελικής φάσης (Δεκέμβριος 2025-Ιανουάριος 2026).