Δύο «ερυθρόλευκοι» αθλητές που δόξασαν την Ελλάδα στο Παρίσι, θα βραβευτούν πριν από το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό.

Μία ιδιαίτερη στιγμή θα λάβει χώρα την Κυριακή στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Όπως γνωστοποίησε η ΠΑΕ Ολυμπιακός, πριν από το προσεχές παιχνίδι πρωταθλήματος με τον Λεβαδειακό, θα τιμήσει τους «ερυθρόλευκους» αθλητές, Απόστολο Χρήστου και Εμμανουήλ Καραλή, που κατέκτησαν μετάλλια στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Η ενημέρωση των «ερυθρόλευκων»:

«Πριν από την έναρξη του αγώνα με τον Λεβαδειακό την Κυριακή (20/10), στο «Γ. Καραϊσκάκης», η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα βραβεύσει δύο δικά της παιδιά.

Δύο αθλητές πρότυπα του συλλόγου, οι οποίοι έκαναν υπερήφανους όλους τους Έλληνες σε όλο τον κόσμο, ανεβαίνοντας στο βάθρο, στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.

Τον Απόστολο Χρήστου, ο οποίος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μέτρα ύπτιο και τον Εμμανουήλ Καραλή, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον τελικό του άλματος επί κοντώ!».