Ολα “μηδέν” στην Καβάλα (video)

Πολύ κακό παιχνίδι έγινε στο "Ανθή Καραγιάννη" με την Καβάλα και τον Πανσερραϊκό να μένουν στο στείρο 0-0.

Πολύ κακό παιχνίδι έγινε στο “Ανθή Καραγιάννη” με την Καβάλα και τον Πανσερραϊκό να μένουν στο στείρο 0-0.

Ο Χένρι Κάσπερτσακ παρέταξε την Καβάλα με το αγαπημένο του 4-2-3-1. Ο Γκαλίνοβιτς στο τέρμα και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, Πφερτζέλ, Ντουγκλάο, Θεοδωρέλλης, Χργκόβιτς. Ντιέ και Καρντόσο ήταν τα δύο αμυντικά χαφ και επιτελικός ο Ρίος. Αριστερά ο Αμπντούν και δεξιά ο Ονουάτσι με μοναδικό προωθημένο τον Νικουλάε.

Από την άλλη πλευρά ο Μόμτσιλο Βούκοτιτς, παρέταξε τον Πανσερραϊκό με 4-4-1-1. Τερματοφύλακας ο Φερνάντες και στην άμυνα από δεξιά Πάρκερ, Αμο, Μαβενέ, Παντελιάδης. Στο κέντρο αμυντικά χαφ ήταν ο Παπάζογλου με τον Κις, ο Γεωργιάδης ήταν αριστερά, ο Μπέλιτς δεξιά και πίσω από τον προωθημένο Νταλέ ήταν ο Λεοζίνιο.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, το θέαμα απλώς. απουσίασε. Η Καβάλα είχε μεν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως δεν μπόρεσε να βρει τους διαδρόμους που ήθελε για να πλησιάσει στην περιοχή των φιλοξενούμενων. Είναι χαρακτηριστικό δε, πως μόλις μία ευκαιρία υπήρξε στο πρώτο ημίχρονο και αυτή ήταν το σουτ του Ντιέ στο οριζόντιο δοκάρι του Φερνάντες.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα. Η Καβάλα συνέχισε να είναι αυτή που έψαχνε το γκολ, όμως σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να γίνει απειλητική για την εστία του Πανσερραϊκού και έτσι το παιχνίδι τελείωσε χωρίς τέρματα.

Η εξέλιξη του αγώνα
1′ Το παιχνίδι ξεκίνησε…
4′ Κόρνερ του Γεωργιάδη από αριστερά, κεφαλιά του Παντελιάδη από πλεονεκτική θέση, άουτ
11′ Φάουλ του Αμπντούν από αριστερά, έδιωξε με τις γροθιές ο Φερνάντες
15′ Η Καβάλα έχει ανέβει ψηλά και προσπαθεί να βρει ανοιχτούς διαδρόμους προς την εστία του Πανσερραϊκού…
22′ Σουτ του Ρίος έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Φερνάντες
25′ Σουτ του Νικουλάε στην κίνηση από πλάγια θέση αριστερά, άστοχο
28′ Φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Νικουλάε, ο Φερνάντες δεν ανησύχησε
30′ 63% – 47% η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μισάωρο. Κακό ποιοτικά το ματς έως τώρα…
34′ Κεραυνός του Ντιέ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι στη μεγαλύτερη φάση του αγώνα μέχρι στιγμής
36′ Πρώτη κίτρινη στο ματς, την είδε ο Ντιέ για τράβηγμα στη φανέλα του Μπέλιτς
44′ Σέντρα σουτ του Ονουάτσι από αριστερά, άουτ
45’+ Ένα θα είναι το λεπτό της καθυστέρησης
45+ Κίτρινη στον Ντουγκλάο για μαρκάρισμα πάνω στον Καλέ
45’+ Λήξη ημιχρόνου

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
54′ Ατομική προσπάθεια του Αμπντούν μέσα στην περιοχή και γύρισμα από δεξιά, μπλόκαρε σταθερά ο Φερνάντες
57′ Φάουλ του Ντιέ, άστοχο
58′ Ο Κάστρο στη θέση του Μπέλιτς
61′ Ο Ογκμπέτσε στη θέση του Ονουάτσι
63′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουγκλάο για φάουλ πάνω στον Φερνάντες
67′ Δυνατό σουτ του Χργκόβιτς, έδιωξε με δυσκολία ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων
69′ Ο Περειρίνια στη θέση του Χργκόβιτς
70′ Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες
74′ Σουτ του Λεοζίνιο από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω από το δοκάρι
75′ Ο Σουμπίνιο στη θέση του Λεοζίνιο
80′ Ο Σίντιτς πέρασε στη θέση του Νταλέ
81′ Ο Σιόντης στη θέση του Πέρτζελ
82′ Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο
86′ Γυριστή κεφαλιά του Νικουλάε, επέμβαση του Φερνάντες που κράτησε το 0-0
90’+ Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων
90’+ Δυνατό σουτ του Γεωργιάδη, άουτ

Γήπεδο: “Ανθή Καραγιάννη”
Διαιτητής: Μιχάλης Τσινιάρης (Αθηνών)

Καβάλα (Κάσπερτσακ): Γκαλίνοβιτς, Περτζέλ (81′ Σιόντης), Ντουγκλάο, Θεοδωρέλλης, Χργκόβιτς (69′ Περειρίνια), Ντιε, Καρντόσο, Ονούατσι (61′ Ογκμπέτσε), Αμπντούν, Ρίος, Νικουλάε
Στον πάγκο: Κατεργιαννάκης, Ντικρόκ, Ναζλίδης, Τζέσε.

Πανσερραϊκός (Βούκοτιτς): Φερνάντες, Πάμπλο Άμο, Γεωργιάδης, Μπέλιτς (58′ Κάστρο), Κις, Παντελιάδης, Ντάλε (80′ Σίντιτς), Μαβένε, Παπάζογλου, Λεοζίνιο (75′ Σουμπίνιο), Πάρκερ
Στον πάγκο: Ράντμαν, Τριανταφύλλου, Ανάκογλου, Κέρλα