SL2: Ασταμάτητος ο Λεβαδειακός

Με γκολ του Νίκα νίκησε εκτός έδρας τον Ηρακλή-Νίκες για ΠΑΟΚ Β’ και Ηλιούπολη

Ο Λεβαδειακός πρόσθεσε ακόμη μία νίκη, έκανε το 6/6 και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του Βορείου Ομίλου.

Το γκολ του Νίκα στο 57’ ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη με 1-0, εκτός έδρας, στο Καυτανζόγλειο, απέναντι στον Ηρακλή που είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 53’, όταν ο Σίλβα εκτέλεσε πέναλτι και έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο ΠΑΟΚ Β’, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, νίκησε με 2-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας. Το 1-0 έγινε από τον Γκορντεζιάνι στο 38’, με πέναλτι και το 2-0 από τον Ρουμνιάτσεβ στο 67’. Οι νικητές είχαν και δοκάρι, στο 18’ με τον Τσέλιο

Σε παιχνίδι για τον Νότιο Ομιλο, η Ηλιούπολη νίκησε την Παναχαϊκή με 1-0. Στο 23’ ο Άντο με πέναλτι πέτυχε το γκολ που έκρινε και το παιχνίδι, δίνοντας στην Ηλιούπολη την τρίτη της νίκη στο Πρωτάθλημα.

Η Παναχαϊκή είχε δοκάρι μόλις στο 3ο λεπτό σε προσπάθεια του Ντε Ολιβέιρα ενώ η Ηλιούπολη κράτησε και το προβάδισμα παίρνοντας τη νίκη παίζοντας και με παίκτη λιγότερο από το 47’ και μετά, λόγω αποβολής του Ταφταρίδη.