ΑΕΚ Β’ – Ηλιούπολη 2-2: «Όρθια» στις καθυστερήσεις η «Ένωση» (highlights)

Με τον καλύτερο τρόπο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο Β' όμιλο της Super League 2, καθώς ΑΕΚ Β’ και Ηλιούπολη ήρθαν ισόπαλες 2-2, σε έναν πολύ χορταστικό αγώνα, με τρομερές συγκινήσεις ακόμη και στις καθυστερήσεις, όπου σημειώθηκαν δύο γκολ.

Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ στο 24′ με τον Μαυριά, όμως δώδεκα λεπτά μετά (36′) έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μαϊντάνου. Η ΑΕΚ Β’ έφερε το ματς στα ίσα στο 63′ με τον Κατσικά, για να ακολουθήσει στο 76′ και δική της αποβολής με δεύτερη κάρτα του Μανίσα.

Στις καθυστερήσεις… έσπασαν καρδιές. Οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο 90’+1′ με το γκολ του Αλεξόπουλου, όμως δεν μπόρεσαν εντέλει να φύουν με το διπλό, καθώς ο Θεοδωρίδης στο 90’+6′, στην τελευταία φάση του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 2-2, που φέρνει τους «ιτρινόμαυρους» προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.