Σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε η Κηφισιά του Σεμπάστιαν Λέτο απέναντι στην ΑΕΚ Β, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 4-2 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, στο μηδέν έμειναν ΠΑΣ Γιάννινα και Νίκη Βόλου.

Σημαντική εντός έδρας νίκη πέτυχε η Κηφισιά του Σεμπάστιαν Λέτο απέναντι στην ΑΕΚ Β, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 4-2 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Δύο γκολ σημείωσε ο Αργεντινός Σόσα του Δικεφάλου.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τη Νίκη Βόλου, αποτέλεσμα που αφήνει και τις δύο ομάδες “πίσω” στην… κούρσα για την άνοδο.

ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη Βόλου 0-0

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τη Νίκη Βόλου, δοκάρι είχαν οι Ηπειρώτες στο 91ο λεπτό με τον Δούμα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Πομς): Αθανασίου, Μπακαδήμας, Λούπας (46′ Αθανασίου), Σόρια, Ρίντερ (84′ Νικολιάς), Σομπόνσκι, Δούμας, Ασεβέδο, Χάινριχ, Σέποβιτς, Μάντζης (67′ Λέο).

Νίκη Βόλου (Ξηροφώτος): Τσέλιος, Οικονομόπουλος, Ματάους, Προδρομίτης, Νταμιάν Σίλβα, Σελιμάι (46′ Σαποβάλοφ), Εντ Κάρλος (55′ Λίταινας), Ταβάρες, Δούμτσης (84′ Τσιλιγγίρης), Αρίας (73′ Σπυρίδης), Βερνάρδος.

Κηφισιά – ΑΕΚ Β 4-2

Ο Παντελίδης άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, ενώ ο Αργεντινός Σόσα έκανε το 1-1 στο 11ο λεπτό.

Ο Ρότσα με εκτέλεση φάουλ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Κηφισιά στο 14ο λεπτό και ο Μάναλης με κεφαλιά έκανε το 3-1.

Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Σόσα μείωσε σε 3-2 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

To τέταρτο γκολ της Κηφισιάς σημείωσε ο Σμπώκος με σουτ στο 87′.

Κηφισιά (Λέτο): Νικοπολίδης, Σόουζα (66′ Μποτία), Σιμόν Ντέιβιντ (66′ Σμπώκος), Τετέι (58′ Κυριόπουλος), Παντελίδης (86′ Μίλερ), Εμπό, Ρότσα, Σωτηράκος, Ντίαζ (66′ Παυλάκης), Μάναλης, Μαζουλουξής.

ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Παυλίδης, Κοσίδης, Παυλάκης, Κατσικάς (79′ Βαλκάνης), Ρουκουνάκης, Μαρούτσης (46′ Κολιμάτσης), Νίνο (68′ λ.τ Κοντονίκος), Σόσα (79′ Μπέκος), Ντοναλντόνι (65′ Λεφράνκ), Θεοδωρίδης.