Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ΑΕΚ Β’ με την Καλαμάτα για την 4η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League 2, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2.

Σε ένα παιχνίδι με φοβερό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ προηγήθηκε 2-0, η Καλαμάτα αντέδρασε πριν το ημίχρονο, όμως καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Η «Ένωση» εκμεταλλεύτηκε το νωθρό ξεκίνημα της Καλαμάτας και πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με τους Κοντονίκο (3’) και Σόσα (6’), όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η Καλαμάτα έβγαλε αντίδραση, μείωσε σε 1-2 με τον Μπαράλες στο ημίωρο και έφερε το ματς σε απόλυτη ισορροπία δέκα λεπτά αργότερα με τον Παμλίδη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό, πολύ πιο ισορροπημένο, χωρίς κλασικές ευκαιρίες και οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2.