Σημαντική η νίκη της Λάρισας στο AEL FC Arena με σκορ 2-0 επί του Μακεδονικού με γκολ των Πασά και Στίνια στο πρώτο ημίχρονο. Οι "βυσινί" είναι μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία με 16 πόντους σε έξι ματς!

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η ΑΕΛ με την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Super League 2. Το ματς με τον Μακεδονικό στον θεσσαλικό κάμπο δεν ήταν εύκολο, όμως η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη αξιοποίησε τις καλές της στιγμές στο 1ο ημίχρονο και με σκόρερς του Πασά (22′) και Στίνια δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να βάλει στο καναβάτσο την ομάδα της Θεσσαλονίκης η οποία έδειξε αντίδραση στο 2ο μέρος, δίχως όμως να βρει την ουσία που θα την ξαναέβαζε στην όποια διεκδίκηση!

Η ΑΕΛ έχει πλέον 16 πόντους, μετά από τις έξι πρώτες αγωνιστικές έχοντας αφήσει έξι πόντους πίσω της το Μακεδονικό και τον ΠΑΣ Γιάννινα ενώ κάπου ανάμεσα είναι ο ΠΑΟΚ ΙΙ με έντεξα βαθμούς!