Σλόβαν Μπρατισλάβας – Μακάμπι Χάιφα 1-2: Προβάδισμα οι Ισραηλινοί

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα play off του Champions League έκανε η Μακάμπι Χάιφα, καθώς η ισραηλινή ομάδα επικράτησε 2-1 της Σλόβαν στη Μπρατισλάβα στο πρώτο παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα play off του Champions League έκανε η Μακάμπι Χάιφα, καθώς η ισραηλινή ομάδα επικράτησε 2-1 της Σλόβαν στη Μπρατισλάβα, στο πρώτο παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Πιερό, ωστόσο οι Σλοβάκοι βρήκαν γρήγορα απάντηση με τον Κούτσκα στο 12ο λεπτό. Τρία λεπτά αργότερα, ο Σάμπα έκανε το 2-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι και το φινάλε του αγώνα.

Ο Κυριάκος Σαββίδης βρέθηκε στο βασικό σχήμα της Σλόβαν και έγινε αλλαγή στο 75ο λεπτό.

Σλόβαν: Μπόργιαν, Πάουτσεκ (87′ Ζμίρχαλ), Κάσια, Μπάιριτς, Λόβατ, Κανκάβα, Σαββίδης (75′ Τόλιτς), Κούτσκα, Ζουμπέρου (63′ Μπαρσεγκιάν), Αμπουμπακάρι (75′ Στρέλετς), Κάβριτς

Μακάμπι Χάιφα: Νίτζαν, Σούντγκρεν, Σεκ, Γκόλντμπεργκ, Χαζίζα (63′ Ντέιβιντ), Καλάιλι (63′ Ποντγκορεάνου), Μοχάμεντ, Τζάμπερ, Κορνού, Σάμπα (79′ Ρεφαέλοφ), Πιερό