Σλόβαν – Μίντιλαντ 3-2: Οι Σλοβάκοι στο Τσάμπιονς Λιγκ (highlights)

Με σπουδαία ανατροπή στα τελευταία λεπτά η Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε 3-2 της Μίντιλαντ και προκρίθηκε στο Τσαμπιονς Λιγκ για τη σεζόν 2024/25

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας άνοιξε το σκορ με γκολ του Τόλιτς στο 33’ της αναμέτρησης. Η πρωταθλήτρια Δανίας κατάφερε να φέρει το παιχνίδι σε ισορροπία πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Σίμσιρ στο 41’.

Ο Φρανσουλίνο, παίκτης που είχε δώσει την ασίστ στην φάση της ισοφάρισης, έδωσε προβάδισμα στη Μίντιλαντ στο 50’, όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με δεύτερο προσωπικό γκολ του Μάρκο Τόλιτς διαμόρφωσαν το 2-2 στο 82ο λεπτό. Το τελικό 3-2 που έδωσε και την πρόκριση στους γηπεδούχους σημείωσε ο Μπαρσεγκιάν μετά από πάσα του Μετσόκο τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Μετά την ισοπαλία (1-1) στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα, η ομάδα της Σλοβακίας προκρίθηκε με συνολικό σκορ 4-3.