Μπάγερν Μονάχου – Ντινάμο Ζάγκρεμπ 9-2: Ακόμη… σκοράρει (highlights)

Η Μπάγερν διέλυσε την Ντίναμο Ζάγκρεμπ με 9-2 με τον Κέιν να σημειώνει 4 γκολ εκ΄ των οποίων τα τρία με πέναλτι

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι με ΕΝΤΕΚΑ γκολ, η Μπάγερν Μ. επικράτησε 9-2 της Ντίναμο Ζάγκρεμπ που πάλεψε, κάποια στιγμή πίστεψε στην έκπληξη, αλλά οι Βαυαροί δεν της άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και στο ημίχρονο ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 3-0 (19΄ πεν. Κέιν, 33΄ Γκερέιρο, 38΄ Ολίσε).

Στην επανάληψη ο Κομπανί υποχρεώθηκε να αποσύρει τον Νόϊερ (λόγω ενοχλήσεων) και να περάσει στη θέση του τον Ούλραϊχ.

Η ομάδα της Κροατίας βρήκε την ευκαιρία σε διάστημα λιγότερο των δύο λεπτών να μειώσει σε 3-2 (49΄ και 50΄) με σκόρερ τους Πέτκοβιτς και Ογκιβάρα.

Η συνέχεια όμως ήταν εφιαλτική για τους φιλοξενούμενους.

Ο Κέιν στο 57΄ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 4-2 και στο 61΄ ο Μοσιάλα κάνει το 5-2.

Στο 73΄ και 78΄ ο Κέιν από τα 11 βήματα κάνει το 6-2 και 7-2, ο Σανέ στο 85΄ πετυχαίνει και αυτός γκολ για το 8-2 και ο χορός των τεμράτων κλείνει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Γκορέτσκα (9-2).

Μπάγερν Μονάχου: Νόϊερ (46΄ Ούλράιχ), Γκερέϊρο (81΄ Γκορέτσκα), Ουπαμεκάνο, Ντέιβις, Κιμ (69΄ Ντάϊερ), Κίμινιχ, Ολίσε (69΄ Σανέ), Πάβλοβιτς, Κέιν, Γκνάμπρι, Μουσιάλα (69΄ Μίλερ)

Ντίναμο Ζάγκρεμπ: Νέβισιτς, Τεόφιλ – Κατρίν, Ριστόφσκι, Μάεε, Π. Γκαμπριέλ (74΄ Χότζα), Ογκιβάρα (74΄ Σπίκιτς), Μίσιτς, Ρογκ (46΄ Στοϊκοβιτς), Μπατουρίνα (82΄ Αντέμι), Πιάτσα (64΄ Κουλένοβιτς), Πέτκοβιτς