Άνετο βράδυ πέρασε η Μπάγερν στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ, συντρίβοντας με 5-0 τη Ροστόφ για τον 4ο όμιλο.

Άνετο βράδυ πέρασε η Μπάγερν στην πρεμιέρα του Τσάμπιονς Λιγκ, συντρίβοντας με 5-0 τη Ροστόφ για τον 4ο όμιλο. Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ στο 28′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στη συνέχεια όλα πήραν τον δρόμο τους στο Μόναχο.

Ο Μίλερ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματα των Βαυαρών, οι οποίοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος. Δύο με τον Κίμιχ (53′, 60′) και άλλο ένα με τον Μπερνάτ, ο οποίος είχε και μία ασίστ.

Η πρωτάρα στη διοργάνωση, Ροστόφ, δεν μπόρεσε να πάρει κάτι στο ντεμπούτο της απέναντι στην άλλου επιπέδου ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Μπάγερν (Αντσελότι): Νόιερ – Ραφίνια, Μαρτίνεθ, Χούμελς (51′ Μπερνάτ), Αλάμπα – Κίμιχ, Τιάγκο (71′ Σάντσες), Βιδάλ – Μίλερ, Κόστα (64′ Ριμπερί), Λεβαντόφσκι

Ροστόφ (Ντανίλιαντς): Ντζανάεφ – Καλάτσεφ, Μέβλια, Θέσαρ Νάβας, Γκράνατ, Τερέντγιεφ – Εροκίν, Γκάτσαν, Νομπόα – Αζμούν (64′ Πρεπελιτά), Πόλοζ (46′ Ντουμπιά)